Naudojimo sąlygos
Baldų naudojimas
-
Baldai turi būti naudojami pagal paskirtį.
-
Negalima sėdėti ant porankių, atlošo.
-
Negalima stovėti, šokinėti sėdimojoje vietoje, atramoje arba ant pavienių spyruoklių juostų.
-
Skirtumų atsiradimas dėl netolygaus baldo naudojimo nėra baldo trūkumas t.y., rekomenduojame Jums reguliariai keisti sėdėjimo vietą ir nesėdėti toje pačioje pamėgtoje vietoje.
-
Natūraliu naudojimo efektu yra apdangalo raukšlėjimasis, sėdimosios dalies nedidelis išsisėdėjimas, audinio, dirbtinės ar natūralios odos tempimasis, laisvumas, apsitrynimas siūlių vietoje, odos blizgesys. Sėdimose dalyse naudojimo metu iš audinio gali susidaryti lengvos klostės - tai yra tempimo pasekmė ir nėra medžiagos defektas.
-
Baldai turintys išlankstymo funkciją, nėra skirti kasdieniniam miegojimui.
-
Netraukite pakeliamo mechanizmo tik vienoje pusėje - visada traukite ties centru.
-
Vaikams yra draudžiamas savarankiškas miego ir poilsio mechanizmo išlankstymas ir sulankstymas.
-
Nedėkite ant baldų laikraščių, žurnalų - dažai gali įsigerti ir sugadinti baldo apmušalą. Džinsai ir kiti drabužiai, baldų apdangalai (pledai), bei daiktai pagaminti iš dažančio audinio (medžiagos), gali palikti matomų dėmių ant baldo apmušalo.
-
Laikui bėgant gali atsirasti atspalvio nevienodumas, kurį sąlygoja blukinantis šviesos poveikis.
Valymas
-
Baldų apmušalams valyti privaloma naudotis tik atitinkamų registruotų įmonių valymo paslaugomis arba naudoti parduodamas sertifikuotas priemones, skirtas tik atitinkamų baldų apmušalų priežiūrai, griežtai laikantis jų naudojimosi taisyklių bei baldo gamintojo rekomendacijų.
-
Sausam purvui pašalinti, atsargiai nušluokite baldą sausu audiniu ar švelnių šerių šepečiu.
-
Baldus valyti reikia sukamais judesiais, smarkiai nespaudžiant. Stiprus trynimas gali pažeisti apmušalo paviršių tiek odinių, tiek dirbtinės odos, pažeisti gobeleno plauką bei išplėsti dėmę.
-
Jei baldas yra šlapias, nedžiovinkite jo plaukų džiovintuvu, o naudokite popierinius rankšluosčius ar sausą baltą audinį.
-
Visada valykite vientisus baldo elementus - nuo siūlės iki siūlės, kad pilnai išvalytumėte.
Baldų pagamintų iš MDF, medžio ir faneros eksploatacijos ir priežiūros taisyklės
-
Nestatykite karštų ir drėgnų daiktų tiesiai ant baldų.
-
Rekomenduojama, kad baldai būtų laikomi patalpose, kurių temperatūra ne mažesnė kaip +15ºC iki +25ºC ir santykinis oro drėgnumas nuo 45% iki 70%.
-
Baldai turi būti statomi vėdinamose patalpose. Negali būti glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių.
-
Baldus būtina saugoti nuo drėgmės. Vandeniui patekus nedelsiant nuvalyti sausu medžiagos gabalėliu. Baldų detalėms ilgesnį laiką būnant sąlytyje su vandeniu (ar kitais skysčiais) gali deformuoti plokštė ar atsiklijuoti briaunos.
-
Baldus būtina saugoti nuo mechaninių pažeidimų, nenaudoti aštrių daiktų baldų valymui. Būtina saugoti nuo chemikalų.
-
Valyti būtinai tik sausu, minkštu audiniu arba specialiomis šluostėmis.
-
Baldus būtina naudoti pagal paskirtį, kad nesugadinti baldo konstrukcijos.
Laminuotos medžių drožlės plokštės priežiūros ir eksploatacijos taisyklės
-
Laminuotos medžių drožlės plokštės baldus neigiamai veikia tiesioginis kontaktas su vandeniu. Svarbiausias dėmesys, prižiūrint iš laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP) pagamintus baldus, turi būti skiriamas plokštės briaunoms (kantui), nes per jas galintis patekti vanduo gali "išpūsti" ir pačią plokštę. Išpylus vandens ar kito skysčio jį tereikia greitai nuvalyti. Ilgiau paliktas vanduo gali prasiskverbti per plokštės briaunas į vidų ir deformuoti plokštės paviršių.
-
Laminuotos medžių drožlės plokštė yra degi, todėl reikia saugoti nuo tiesioginės ugnies. Baldų nestatykite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis medžiaga ar būti pažeista baldų apdaila.
Čiužinių priežiūros ir eksploatacijos taisyklės
-
Čiužinio transportavimo metu negalima jo sulenkti pusiau, nes gali atsisluoksniuoti ar sutrūkinėti konstrukcinės jo dalys.
-
Jei išpakavus čiužinį, pasklinda „naujos prekės kvapas“, prašome jį palikti vėdinamojoje patalpoje. Kvapas išgaruos per trumpą laiko tarpą.
-
Gaminio kvapas nėra gamybos brokas ir tokiais atvejais gamintojas neprivalo pakeisti čiužinio.
-
Veikiamas šviesos porolonas keičia spalvą (geltonuoja), tačiau nepraranda savo fizinių savybių. Spalvos kitimas - nelaikomas gaminio broku ir tokiais atvejais gamintojas neprivalo pakeisti čiužinio. Čiužinį būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir nuo drėgmės.
-
Dauguma gaminių gali turėti specifinį kvapą, tačiau vėdinamose patalpose jis dingsta.
-
Čiužinio eksploatavimo metu rekomenduojama periodiškai (kartą per mėnesį) jį apsukti 180 laipsnių kampu (sukeisti galvūgalį su kojūgaliu) bei apversti, tam, kad čiužinys būtų tolygiai apkraunamas ir nenukentėtų jo komfortabilumas. Tokiu būdu jis tarnaus ilgiau.
-
Čiužinių užvalkalo audinį rekomenduojama prižiūrėti kaip nurodyta priežiūros etiketėje.
-
Draudžiama čiužinį apkrauti sunkiais daiktais ir šokinėti.
-
Čiužiniai skirti ne sėdėjimui, o gulėjimui. Sėdėjimas vienoje vietoje (pvz. žiūrint TV, skaitant ir pan. ) pažeidžia čiužinį.
-
Jei gaminys buvo sušlapintas arba išmirkytas, ar nesilaikoma higienos reikalavimų (viskoelastinė medžiaga sugeria skysčius ir yra sudėtinga ją džiovinti) mažina jo elastingumą ir funkcionalumą, spyruoklinių čiužinių spyruoklės gali surūdyti ir atsirasti deformacijų.
-
Tinkama miegui temperatūra 15-18°C, rekomenduojama oro drėgmė ~60%.
-
Atsižvelgiant į higienos reikalavimus čiužinius rekomenduojama keisti po 7 metų.
-
Čiužinį vartyti turi mažiausiai du asmenys.